Vybíráme hodinky pod stromeček

9. listopadu 2011 v 10:50
Vánoce jsou skoro za dveřmi. Pokud plánujete koupit někomu pod stromeček hodinky, měli byste je vybírat s dostatečným předstihem. Najít ty pravé hodinky není žádná legrace. I když někteří mohou namítnout, že hledání těch správných hodinek nepotřebuje tolik času, opak je pravdou. Když kupujete hodinky pro vlastní potřebu, uspěcháte výběr, nebo si dáte pořádně načas, abyste našli takové hodinky, které vás budou nejlépe reprezentovat a budou dokonale vyjadřovat vaši osobnost? I vaši blízcí si zaslouží kvalitu a bezchybný výběr.
Jak ale vybrat ty správné hodinky nejen pro sebe, ale také pro své blízké? Důležitá je cena, proto si dejte dva limity - maximální cenu, do které by se hodinky měly vejít, a váš limit, který byste byli ochotni vysázet na dřevo, pokud by se vám hodinky opravdu moc líbily. Důležité je si uvědomit, pro jakou příležitost hodinky pořizujeme. Jste sportovní typ? Pak budete dávat přednost sportovním modelům. Jste spíše naladěni na elegantní vlnu? Pak pro vás budou nejlepší hodinky, které se budou hodit do společnosti i na pracovní schůzky.
hodinkyPři výběru hodinek je důležité ohlížet se na to, zda si je pořizujete jen jako sezónní věc, nebo je chcete na ruce nosit pár let. Pro experimentátory budou vhodné módní nápadné tvary, pro klasiky bude podmínkou jednoduchost a nevtíravost. Pozornost věnujte materiálu, ze kterého jsou hodinky vyrobeny. Nejoblíbenějším materiálem je ušlechtilá ocel, dražší hodinky jsou z bílého, žlutého či růžového zlata. Pozor si dejte na mosaz, která je velmi náchylná a charakteristická pro hodinky masové asijské produkce. Určitě se nechcete jednoho dne za ukazatele času stydět.
První, na co se všichni zaměří, je sklíčko hodinek. Po celou dobu používání se na něj budete dívat a určitě byste nechtěli jednoho dne na něm spatřit škrábance. Nejodolnější je safírové sklo, které se poškrábe jen tehdy, pokud byste chtěli provést experiment pomocí diamantu, brusného kotouče či korundu. Ciferník může být chráněn také minerálním sklíčkem, které je méně odolné než safírové sklo, ale pokud se k hodinkám budete chovat jako k vlastním, budete se jimi moct pyšnit dlouhou dobu.
strojekPro technické nadšence bude důležitý strojek. Jednoduchý návod na to, jak poznáte rozdíl mezi mechanickým a quartzovým strojkem - u quartzového strojku vteřinová ručička poskočí, u mechanického klouže plynule. I když se quartzové strojky používají do levnějších hodinek, jsou přesné a budete s nimi spokojeni. Bývají poháněny baterií, méně často pak solární energií či pohybem ruky. Příkladem druhého méně častého typu pohonu jsou hodinky Kinetic od firmy Seiko. Solární článek byste našli například v hodinkách Citizen Eco-Drive. Chcete mechanický strojek? Máte na výběr z ručního nátahu a automatu.
Pozornost věnujte rovněž jejich vlastnostem, mezi které patří také voděodolnost. Bohužel si mnoho lidí myslí, že když mají hodinky označení "water resistant", mohou se s nimi potápět, sprchovat či koupat v bazénu. Opak je pravdou. Hodinky jsou odolné pouze vůči stékající vodě či nechtěnému polití. Pokud hodinky málokdy sundáváte a je pro vás voděodolnost velmi důležitá, koukejte se po označení "water proof". Pak už vašemu řádění v bazénu nebo ve vaně nebude stát nic v cestě.
swiss madeSvou roli při výběru hodinek hraje také značka. Když se řekne slovo hodinky, vytane nám na mysli Švýcarsko. Ukazatelé času s označením Swiss Made, které prošly rukama zkušených hodinářských mistrů, jsou známé po celém světě. Je v nich použito minimálně 50 % komponentů švýcarské výroby a ve Švýcarsku rovněž probíhá jejich montáž. Předpisy všech hodinářských firem jsou tak přísné, že kdyby nebyla práce dobře odvedená, byla by firmě odejmuta značka. A to si nikdo nevezme na triko, proto u každé známé hodinářské značky máte záruku kvality.
Pokud jste si stále jistí, že tím pravým dárkem pod vánoční stromeček budou hodinky a alespoň trošku vám zde uvedené informace pomohly, podívejte se do naší široké nabídky hodinek a vyberte si, protože je určitě z čeho. A kdybyste si přece jen nevěděli rady, kontaktujte nás, nebo se stavte do naší nové prodejny, kde vám osobně poradíme s výběrem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jan Grew Jan Grew | E-mail | Web | 18. července 2013 v 1:50 | Reagovat

Myslím že například ženu nejvíce potěší, když jí koupíme pěkné dámské hodinky, ale musí být značkové třeba od http://www.tiktok.cz/naramkove-hodinky/eshop/3-1-DAMSKE-hodinky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama